Tau, Tėti !

„Paimk ant rankų, mielas tėti... plačiais pečiais uždenk nuo vėjo...“ – šiais žodžiais kūlupėniškiai pradėjo saulėtą sekmadienio rytą, kuris buvo skirtas tėčiams.

Jaunos šeimos kartu su atžalomis skubėjo į Kūlupėnų mokyklos aktų salę, kurioje žemaičių šneka  lėlių įgarsintojas, aktorius ir režisierius Linas Zubė  parodė nuostabų lėlių spektaklį pagal Žemaitės pasaką “Bobulės rūpestėliai“ (rėmėjas Klaipėdos miesto  savivaldybė).

Vaikučiai patogiai įsitaisę tėčiams ant kelių, švytinčiomis akytėmis, taip gali mokėti tik vaikai, stebėjo lėlių spektaklį. Spektaklis jautrus, išmintingas, nemoralizuojantis, leidžiantis pajusti kaimo dvasią.

 Bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė pasveikinusi visus tėčius su gražia jų švente, palinkėjo išlikti tvirtiems ir stipriems, laukiamiems ir mylimiems, rūpestingiems. Džiaugėsi, kad jauni tėčiai supranta, kad vaiku reikia rūpintis  ne tik materialiai, bet būtina su juo bendrauti, kartu dalyvauti renginiuose. Ji informavo, kad  Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai“ vykdo Kretingos rajono savivaldybės  administracijos dalinai finansuojamą projektą “Aktyvi jauna šeima“, kurio dėka seniūnijos gyventojai gali apsilankyti Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filiale surengtoje fotografijų parodoje „Tau, tėti“. Fotonuotraukose užfiksuotos tėčių su jų atžalomis akimirkos. Bibliotekos vedėja Vilija Macienė susirinkusiems dalijosi įspūdžiais, kuriuos palieka parodos lankytojai - „ Atėjusieji iš kart ieško pažįstamų veidų, džiaugiasi suradę foto nuotraukose kaimyną ar giminaitį...“

 Apžiūrėję nuotraukų parodėlę, visi rinkomės kiemelyje, prie kultūros skyriaus. Susėdę saulutės atokaitoje, stebėjome  „YAMAHA“ muzikos mokyklėlės (mokytoja Giulnara Poloneičik) vedamą pamokėlę. Mokytoja nuoširdžiai pasveikinusi tėvelius, pakvietė juos su vaikučiais  į nuostabią, linksmą pamoką. Jos vyksta kiekvieną antradienį kultūros skyriaus patalpose. Rūta ir Artūras Domarkai auginantys du sūnus ir lankantys šias pamokėles, džiaugėsi dar labiau sustiprėjusiu ryšiu su vaikais, 

„- Darbai liko antrame plane, svarbu skirti laiko vaikams, juk jie mūsų ateitis, kaip jie džiaugiasi, kai esame visi kartu“ – kalbėjo Artūras.  – Iš pradžių, kaip ir nedrąsu buvo lankytis muzikos pamokėles ir kartu su vaikais žaisti, šokti, dūkti, bet labai greit supratau, kaip smagu tai ne tik matyti, bet jausti sūnų glaudžiamas galveles prie mylimo tėvelio krūtinės, juk jie randa paguodą, ramybę .“

„- Keičiasi kartos, žmonės pradeda vieni kitų nebepažinti, atsiranda kaip ir miestuose žmonių susvetimėjimas. Puiku, kad šitie susiėjimai jaunų ar vyresnių žmonių vienija kaimo gyventojus, smagu matyti bendraujančias jaunas šeimas“- mintimis dalijosi Vidmantas.

Tėčiai gavo neįkainojamą dovaną, čia pat ant pievelės vaikų rankomis, mamų pagalba, buvo pagamintos raudonos popierinės širdutės. Tariant žodžius „Aš tave myliu, tėti“ - kiekvienam pakabintos ant kaklo, kaip išskirtinumo ženklas.

 Popietės pabaigą vainikavo šeimų bendravimas prie kultūros skyriaus vedėjos Jovitos Rimkuvienės paruoštos kvapnios arbatėlės, mamų pagamintų skanumynų, kuriuos itin įvertino mažieji šventės dalyviai, bei pirmųjų braškių.

-   Šventė suteikė daug džiugių akimirkų,- šiltai šypsojosi Kūlupėnų Kultūros skyriaus vedėja Jovita, manau, kad tai taps tradicija.

- Džiugu, kad esame kartu, dirbame kartu – kultūra, biblioteka, mokykla,  bendruomenė, juk kas vyksta Kūlupėnuose, vienija mus. O gausus dalyvių būrys, besišypsantys suaugusiųjų veidai, žybsinčios vaikų akys tai patvirtina. Dirbkime vardan šių nerūpestingų pumpurėlių, tai mūsų bendruomeniškumo pagrindas – susirinkusiems dėkojo bendruomenės pirmininkė Jūratė.