Susitikimas su Latvijos delegacija

Kretingos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Youth, come back to hometowns“ (liet. pavadinimas "Jaunuoli, grįžk į gimtąjį miestą" ), kuriame vienas iš partnerių yra Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai“.  Š.m. rugsėjo 25 d. 16 val. Nasrėnuose, vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje įvyko susitikimas su Latvijos delegacija.

Nuo pat ankstyvo ryto bendruomenės moterys Irena ir Jolanta ruošė žemaitiškus patiekalus – suko kastinį, gamino cibulynę, grūdo sėmenų spirginę, kepė gardžius obuolių pyragus... Jaunoji talkininkė Viktorija tiesė stalus balta staltiese.

Kaimynus latvius lydimus Strateginio skyriaus vyr. specialisčių Giedrės Ringytės ir Violetos Turauskaitės sutikome, kaip ir pridera su daina ir Jovitos kepta duonele. Ne tik pasitikome, bet ir pamokinome, kaip jos išsikepti patiems. Supažindinome su savo kaimo amatininkais, bei jų darbais. Audėjos Violeta ir Regina mokė austi, Rima leido tapyti ant šilko, Vilija supažindino kaip nusivelti sau sagę, o Donatas nespėjo pjaustyti pačių latviukų piešinių, kuriuos noriai jie piešė ant paruoštos medienos. Kai svečius šokiui pakvietė kaimynai karteniškiai, vadovaujami Janinos Vaičekauskienės, šypsenos nuo veidų ilgai nedingo. Karteniškių šokį keitė Latvijos kolektyvų šokis. Visi buvome įsukti į smagų šokių sūkurį.

O linksmoji mūsų kapela vadovaujama Stasio Jucio, padovanojo svečiams ne tik lietuviškų, bet dainų atliekamų jų gimtąja kalba. Kaip  gyvename, kaimynus supažindino rusų kalba laisvai kalbanti bendruomenės narė Dalia. Išlydėjome svečius jau temstant, bet nustebintus šilto priėmimo. Nuoširdus ačiū visiems bendruomenės nariams suprantantiems, kad Bendruomeniškumas yra mūsų kaimo ateities garantas!

Bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė