Popietė "Kaip žydėjimas vyšnių"

Kai svajonių paukščiai suka lizdus širdyje, jie neišskrenda į šiltuosius kraštus. Jų giesmė aidi baltoje žiemos šypsenoje, žydinčiuose pavasario delnuose, sirpstančioje vasaros meilėje ir nokstančiuose rudens soduose... Savo knygoje parašiau: “Savęs pažinimas – tai visuomenės nuomonės kapituliacijos aktas.“ Taika? Taip taikos paukščiai surenka audros debesis ir gyvybės vandeniu pagirdo sielą...– nuoširdžiai kreipėsi į susirinkusiuosius poetė, rašytoja Adelė Daukantaitė.

M. Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filiale susitikome su dvasinga ir nepaprasta moterimi.  Autorė popietėje pristatė savo prozos knygą „Skambutis sielai„ ir poezijos rinkinį “Prisijaukink prigimtį“. Jos poeziją  įprasmino Agnės Dragūnaitės vario skambėjimas ir savos kūrybos dainos, kurios popietei suteikė išskirtinumą. Šokėjos Viktorijos Rupeikaitės choreografinės miniatiūros poezijai suteikė polėkio.

Žemaitė, kuriai artima Kūlupėnų žemė, nes čia gyveno jos tėvelis. Susitikimas su kūlupėniškiais  lyg grįžimas į vaikystę. Atsiminimais Adelė pasidalino su susirinkusiais ir jos artimą žmogų prisimenančiais dalyviais. Popietėje rinkinio eilėraščius skaitė ir autorės bendražygė, poetė Daiva Rudelytė.

Adelės Daukantaitės kūryboje atsispindi gyvenimiškos išminties paieškos paprastuose dalykuose, begalinis noras matyti visame kame grožį, nuoširdumą ir paskatą atleisti. Išmintingai ir ramiai gyventi šitame lėkimo ir vartotojiškumo pasaulyje.

„Mintys – kalba, kuria susikalbėti galime visame pasaulyje, tik reikia atsiverti meilei, gėriui, grožiui.“

Susirikusiems buvo smagus ir priimtinas autorės šmaikštumas ir nuoširdūs poezijos posmai. Iki kitų susitikimų, naujų kūrybinių idėjų kūrėjoms.

 

Kūlupėnų bibliotekos vedėja Vilija Macienė