Kūlupėnų bendruomenei - "Lietuvos kaimo spindulys 2016" nominacija

Saulėtą rugsėjo vakarą Vilniaus rotušėje susirinko kitokia Lietuva, nei kasdien esam įpratę girdėti. Į apdovanojimų „Spindulys 2016” iškilmes iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavo per šimtą aktyviausių ir pozityviausių Lietuvos kaimo bendruomenių atstovų.

Žemės ūkio ministerijos organizuojamuose tradiciniuose apdovanojimuose netrūko įkvepiančių kaimo bendruomenių darbų istorijų ir šiltų emocijų.

Kaimo bendruomenių darbai sukėlė žinomų žmonių susižavėjimą:

„Turiu tai pasakyti. Užteks nešioti Lietuvą su žemėmis! Kokia jinai graži, kokių bendruomenių puikių turime, kokių žmonių! Aš labai dėkinga kad mane pakvietė į šių apdovanojimų komisiją. Aš tiek daug sužinojau apie Lietuvą dar ir dar kartą. Esame puiki tauta!“ – užlipusi į sceną įteikti apdovanojimo emocijų neslėpė folkloro dainininkė Veronika Povilionienė.

„Tai, ką čia šį vakarą išgirdau... Galiu pasakyti, kad greitai mes čia rengsim miesto bendruomenių apdovanojimus, nes kaimo bendruomenės tikrai aplenks miestus,” – dainininkei antrino renginyje dalyvavęs Rio de Žaneiro parolimpinis čempionas, Golbolo rinktinės narys Mantas Brazauskis.

„Labai malonu matyti šiuos gražius, dorus, garbingus žmones, kurie ir yra tikroji Lietuva, tikrasis jos veidas. Mes išties turime kuo didžiuotis: tai yra mūsų stipri, užgrūdinta tauta, visos Lietuvos bendruomenės, kuriančios šių laikų kaimą su pagarba savo identitetui, savo šaknims, lietuviškoms tradicijoms“, – sveikino bendruomenes vakaro šeimininkė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Vienas po kito pasveikinti kaimo bendruomenes ir paskelbti nugalėtojus į sceną lipo lengvaatletis, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, premjeras Algirdas Butkevičius, architektas ir muzikantas Algirdas Kaušpėdas, verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša, dainininkas Gabrielius Liaudanskas Svaras, brolis pranciškonas Evaldas Darulis.

Apdovanojimų vakarą iš širdies liejosi ne tik žodžiai, bet ir muzika. Pritariant Vytauto Lukočiaus orkestrui „Vilniaus Sinfonietta”, suplėšyti į gabalus kolorado vabalus ragino Merūnas su Deiviu, gerai pažįstamus kūrinius naujai atliko duetai Aistė Pilvelytė su Romu Bubneliu, Liepa su Ruslanu Kirilkinu, dainininkė Eva su Vytautu Šiškausku, Birutė Dambrauskaitė su Radžiu ir kiti.

Bendruomenėms nugalėtojoms įteikta specialiai apdovanojimams sukurta statulėlė „Spindulys”, kurios autoriai – šiuolaikinių menininkų duetas Liudvikas Buklys ir Nick Bastis. Moderni statulėlė vaizduoja ąžuolą – tvirtybės, išminties ir ilgaamžiškumo simbolį. Jo šerdis – aukso spalvos spindulys – tai tos veiklios ir kuriančios bendruomenės, kurios yra mūsų krašto ir tautos stiprybės pamatas.

„Lietuvos kaimo spindulys” yra tradiciniai Žemės ūkio ministerijos rengiami apdovanojimai, šiemet vyksiantys jau septintą kartą. Vietos bendruomenių metų proga, pirmą kartą apdovanoti ne pavieniai šviesuoliai, o kaimo bendruomenės, kurių stiprybė – veiklumas, pilietiškumas ir mokėjimas susitelkus nuveikti daugiau. Į apdovanojimus galėjo pretenduoti kaimų, kuriuose gyvena ne daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų, bendruomenės.

 Kūlupėnų bendruomenė paraišką teikė pati, ją rekomendavo Kūlupėnų seniūnija bei kaimyninė Kartenos bendruomenė – apdovanojimų komisija iš virš 100 pateiktų paraiškų atrinko 24 bendruomenes, kurios nominuotos 8 apdovanojimų kategorijose. 

Lietuvos kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016” laimėtojai:

* Versliausia bendruomenė – Budraičių bendruomenė, Kelmės r.

* Inovatyviausia bendruomenė – Pilnų namų bendruomenė, Varėnos r.

* Už kultūros puoselėjimą – asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė”, Joniškio r.

* Jaunatviškiausia bendruomenė – Ilgių bendruomenė, Ignalinos r.

* Už pozityvius pokyčius – Sigutėnų kaimo bendruomenė, Pakruojo r.

* Už tradicijų puoselėjimą – Vajasiškio bendruomenė, Zarasų r.

* Už socialinį jautrumą – Sužionių bendruomenė, Vilniaus r.

* Sveikiausia ir sportiškiausia bendruomenė – Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai”, Kretingos r.

Kūlupėnų bendruomenei, kuriai vadovauja Jūratė Mačernienė, šį garbingą apdovanojimą primins ne tik simbolinė statulėlė, bet kartu su visais kūlupėniškiais pasodintas konkurso rengėjų padovanotas ąžuoliukas.

Ji neslėpė, jog „Spindulio 2016“ nominacija – tai neeilinis apdovanojimas: „Tai – įvertinimas, liūdijimas, jog esame pastebėti, padėka už ilgametį darbą“.

Bendruomenės pirmininkės pastebėjimu, gauti Sveikiausios ir sportiškiausios bendruomenės titulą – visos bendruomenės, ypač – aktyviai sportuojančio jaunimo nuopelnas. Kūlupėnų jaunimo – visur pilna: futbolo, krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo varžybose, įvairiomis progomis rengiamuose bėgimuose.

„Jeigu jaunimas nebūtų aktyvus, jeigu jis nenorėtų sveikai gyventi bei propaguoti sveiko gyvenimo būdo, vargu ar pavyktų jį mums sutelkti. Bendruomenės rūpestis – sudaryti sąlygas jaunimui treniruotis, aktyviai praleisti laisvalaikį, ką mes ir darome: per įvairius projektus stipriname sporto bazę, bendradarbiaujant su Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindine mokykla, jaunuoliams visada atvira mokyklos sporto salė bei aikštynas, Atvirose jaunimo erdvėse visi gali naudotis treniruokliais, žaisti stalo tenisą“, – kalbėjo J. Mačernienė, akcentuodama, jog jaunimas yra skatinamas įvairiais būdais – viešinant jaunuolių pasiekimus, rengiant apdovanojimus, išvykas.

Iškilmingas kaimo bendruomenių apdovanojimas jo dalyviams, tarp jų – ir kūlupėniškiams, suteikė begalę įspūdžių.

http://www.delfi.lt/video/aktualijos/lietuvos-kaimo-bendruomeniu-apdovanojimu-spindulys-2016-ceremonijos-vaizdo-irasas.d?id=72471558

Informacija

·        Audronė PUIŠIENĖ “Pajūrio naujienos” 2016-09-30

·       DMN inf. Kauno diena 2016-09-30

Foto LR žemės ūkio ministerijos